Prace licencjackie pisane ręcznie to już przeżytek

To, co paręnaście wstecz stało

Rozwój technologiczny sprawił, iż współcześnie, wiele czynności realizowanych jest przy użyciu urozmaiconych maszyn, szczególnie - notebooka. To, co poza tym paręnaście lat temu było nie do pomyślenia, dziś pomału staje się faktem - komputer łatwy do uzyskania jest dla każdego. Całkiem możliwe, że teraz w bliskiej przyszłośco, wszelakie sytuacje urzędowe będą załatwiane bez potrzeby opuszczania budynku, jedynie przy wykorzystaniu notebooka podłączonego do sieci, co zdecydowanie ułatwi życie wielu obywatelom.

Tyczy zakupów, oddalania

Już w tej chwili, dzięki komputerowi, mamy opcję kilka rzeczy wykonywać szybciej ale też sprawniej. Tyczy się to szczególnie zakupów, które bez oddalania się z mieszkania, mamy opcję zrobić, wykonując jedynie kilka kliknięć.

Nieduży student potrafi przedstawić

Pecet jest przeznaczony tymczasem - głównie - do pisania przeróżnych dokumentów, głównie takich o wydatnej objętości, jak na przykład prace licencjackie czy magisterskie. Chyba nieduży student nie jest w stanie wyobrazić sobie dziś tegoż, aby mógł pozostać zmuszony do tworzenia kilkudziesięciu stron pracy licencjackiej ręcznie.

Wyobraźmy studenciny, ma

Pisanie na PC to bowiem pokaźne udogodnienie nie jedynie dla panów oraz pań piszących prace, lecz także dla takich, którzy są zobowiązani do tych przed chwilą wspomnianych czytania - promotorów oraz recenzentów. Wyobraźmy sobie bowiem studenciny, który ma nieszczególnie czytelny charakter pisma. Osoby czytające pracę, miałyby nie lada kłopot z rozszyfrowaniem wielu fragmentów, co znacząco przeciągnęłoby w czasie całe przygotowania do obrony.

żeby okroić okres pisania i recenzowania pracy, wszelakie uczelnie wprowadziły obowiązek powstawania prac licencjackich i wieńczących studia magisterskich na PC, z wykorzystaniem systemów do edycji tekstu. Dzięki wprowadzeniu takiegoż wymogu, nie ma już problemów z odczytywaniem prac.

Zapis komputerowy ułatwił życie studenciakom, jacy mają możliwość teraz w nietrudny sposób wytworzyć dokumenta tekstowe i nadawać im pożądany kształt. Swobodnie warto przeto dopasowywać krój i wymiar liter, choć większość akademii zazwyczaj ujednolica zasady projektowania i wygląd prac dyplomowych.

Aplikacje do edycji tekstu dają duże alternatywy wyróżniania tekstu - pogrubiania czcionki, łatwego zastosowania kursywy, zmieniania kolorytu czcionki, zastosowania podkreśleń jak też pozostałych ozdobników. Student nie ma obowiązek się oprócz tego niepokoić o numerowanie stron, które dokonuje się niejako automatycznie, po wybraniu odpowiedniej funkcji.

Tak samo jest ze rozmaitego typu wypunktowaniami i numeracją nowych rozdzialików i podrozdziałów, oraz z - szalenie ważnymi w obojętnie jakiej pracy podsumowującej studia dyplomowe i dyplomowej - przypisami. Skrypty do edycji tekstu, jak na przykład słynny powszechnie Word, proponują w tym aspekcie wiele najprzeróżniejszych udogodnień, jakie dają możliwość aby za jednym kliknięciem wstawić do dokumentu tabelkę lub ilustrację.

Dziś uczelnia wprowadza obowiązek dołączania

Nie do przecenienia jest ponadto fakt, że, dzięki kreowaniu prac licencjackich na komputerze, występuje możność tych przed chwilą wspomnianych przesyłania do promotora, jak i archiwizacji. Dziś każda uczelnia wprowadza obowiązek dołączania egzemplarza elektronicznego, jaki zapisany zostaje w uczelnianej bazie danych.

Stosując takie rozwiązanie, prościej jego skatalogować, a innym ludziom, którzy będą chciały odnieść się do analiz w naszej roboty, z większą szybkością da się tę pracę wyszukać. Trzeba w związku z tym przypomnieć sobie o fakcie, iż oddając pracę licencjacką do dziekanatu, powinniśmy mieć przyszykowane trzy egzemplarze aktywności w postaci papierowej jak również jeden egzemplarz elektroniczny, nagrany na płytę CD.

Przygotujmy to, że wydrukowanie 3

Wśród trzech egzemplarzy papierowych, jeden trafia do promotora, drugi do recenzenta, a trzeci do zwykłego archiwum. Przygotujmy się zatem na to, iż wydrukowanie 3 egzemplarzy, będzie nas dużo kosztować.